You are here:
Back

Miejsca Przyjazne Rowerzystom – trwa nabór

Miejsca Przyjazne Rowerzystom – trwa nabór

Logo MPR oraz Małopolska
Twoja firma może stać się oficjalnym, akredytowanym Miejscem Przyjaznym Rowerzystom!

Obiekty, które otrzymują certyfikat mogą stosować specjalne oznaczenia MPR, a lokalizacje tych miejsc, znajdą się na oficjalnej stronie dedykowanej turystyce - visitmalopolska.pl oraz na mapach i wydawnictwach, dotyczących turystyki rowerowej. 

Z roku na rok, ruch rowerowy stale rośnie. Pojawia się, co raz więcej miłośników turystyki rowerowej. Co raz więcej osób, w tym turystów zagranicznych, wybiera rower jako sposób poznawania danego regionu lub kraju. Rower, to także, jedna z najpopularniejszych opcji na spędzanie wolnego czasu i prowadzenie zdrowego trybu życia.

Wejście do budynku, w oknie widać tabliczkę z logo MPR
Dlaczego warto?

Województwo Małopolskie od lat prowadzi System Rekomendacji Miejsc Przyjaznych  Rowerzystom. To jeden z elementów wspierających rozwój turystyki, a tym samym rozwój firm i przedsiębiorstw w Małopolsce. System, wzmacnia lokalną działalność gospodarczą i pomaga w pozyskiwaniu nowych klientów. Rowerzyści planując trasę, często sprawdzają lokalizację Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, a znak MPR jest rozpoznawalny wśród miłośników jednośladów.

Otrzymanie statusu Miejsca Przyjaznego Rowerzystom wiąże się m.in. z prawami do korzystania z loga systemu, występowania informacji o obiektach w materiałach promocyjnych i stronach internetowych województwa małopolskiego, oraz uczestnictwem w wydarzeniach promujących turystykę rowerową.

O certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom, mogą starać się administratorzy oraz właściciele: atrakcji turystycznych, obiektów noclegowych oraz gastronomicznych, punkty informacji turystycznej ale także sklepy czy obiekty usługowe jak np. wypożyczalnie i serwisy rowerowe. Już teraz w programie, uczestniczy ponad 200 obiektów z całej Małopolski.

Logo MPR
 

Proste zasady

Każde Miejsce Przyjazne Rowerzystom - musi posiadać stojaki, umożliwiające bezpieczne przypięcie roweru a także podstawowy, udostępniany bezpłatnie , zestaw naprawczy do serwisowania i naprawy roweru. Taki zestaw, oprócz standardowych kluczy płaskich, krzyżakowych,  typu "imbus" oraz śrubokrętów krzyżakowych i płaskich, musi też posiadać pompkę serwisową umożliwiającą napompowanie różnych typów kół, łyżki do zdejmowania i zakładania opon oraz zestaw łatek naprawczych.

W obiekcie, w widocznym miejscu, musi znajdować się także aktualna informacja o serwisach/ sklepach rowerowych, które prowadzą sprzedaż części zamiennych do rowerów. 

Obiekty noclegowe – dodatkowo muszą umożliwić pobyt co najmniej - sześcioosobowym grupom turystów przez minimum jedną dobę oraz posiadać zamykane na klucz miejsce na rowery, chroniące przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Zadaszona wiata dla rowerów, obok stoi stacja naprawcza.

Jak i kiedy się zgłosić?

Do udziału w Sieci może zgłosić się każdy obiekt działający legalnie, który zaakceptuje Regulamin i spełnieni wymagania. Udział w Sieci jest nieodpłatny i dobrowolny. Podmiot w każdej chwili może zrezygnować z udziału w Sieci, bez żadnych konsekwencji finansowych, a status jest przyznawany bezterminowo. Każdy z obiektów podlega weryfikacji.

Nabór prowadzony jest w sposób ciągły, a pierwszym krokiem, jest wysłanie informacji mailowej na adres mpr@umwm.malopolska.pl

W wiadomości należy podać podstawowe dane:

  1. Nazwę i adres świadczenia usług w obiekcie , któremu ma zostać przyznany status Miejsca Przyjaznego Rowerzystom.
  2. Numer telefonu i adres e-mail podmiotu starającego się o otrzymanie statusu Miejsca Przyjaznego Rowerzystom.
  3. Informację, czy obiekt, któremu ma być nadany status Miejsca Przyjaznego Rowerzystom jest całoroczny, czy sezonowy.
  4. Zdjęcia potwierdzające, że obiekt któremu ma zostać nadany status Miejsca Przyjaznego Rowerzystom spełnia wymogi opisane w regulaminie.
  5. Oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem i deklarację o podaniu prawdziwości danych.

Regulamin nadawania statusu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom - Regulamin w PDF oraz link do strony BIP.

 


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>