4 najważniejsze postanowienia noworoczne. Na pewno zrealizujecie je w Małopolsce!

Kobieta na szczycie wapiennej skałki. W kasku na głowie spogląda w dal. W tle widok na pola i łąki.
Jeśli wciąż w Waszym notesie widnieje puste miejsce na noworoczne postanowienia i czeka na inspiracje, to mamy dla Was dobrą wiadomość! W Małopolsce jest kilka ciekawych pomysłów, które możecie bez problemu wpisać jako swoje noworoczne cele, a co najważniejsze – wszystkie zrealizujecie z ogromną przyjemnością! U nas wszystko jest możliwe, nawet dotrzymanie danego sobie słowa, że w nowy rok, to nowi Wy! Sprawdźmy, co możecie zrobić dla siebie w 2024 r.

Zdrowa dieta to podstawa!

Małopolska kuchnia to pewnik, jeśli chodzi o Waszą zdrową i zbilansowaną dietę. Na naszej Małopolskiej Trasie Smakoszy będziecie mieli okazję spróbować nie tylko lokalnych potraw, ale również zrobicie to w autentycznych miejscach z duszą i klimatem. Tam, gdzie ogień trzaska w kominku, gdzie pachnie drewnem i słychać regionalną muzykę, zanurzycie się w smakach i aromatach Małopolski.

Spróbujecie tu wszystkiego po trochu – doskonałych mięs i regionalnych serów, zdrowych wypieków i dań tworzonych z bogactwa natury i siły tradycji. Z Małopolski pochodzą najlepsze jabłka, najlepsza biała fasola i kapusta kiszona, a jak wiemy, to istne bomby witaminowe. I na tej trasie będziecie mieli okazję ich spróbować! Szlak poprowadzi Was przez niemal wszystkie smaki małopolskie, Wy tylko musicie przygotować się na ucztę, nie tylko dla ciała, ale również dla Waszych zmysłów. Od razu mówimy – po małopolskiej kuchni regionalnej nikt nie tyje!

Więcej ruchu!

Co jak co, ale w Małopolsce ruchu to Wam na pewno nie zabraknie! Nasz region oferuje nieskończone wręcz możliwości w kwestii spalania kalorii, dbania o sylwetkę, a przede wszystkim – zażywania relaksu i cieszenia się świeżym powietrzem. W zdrowym ciele, zdrowy duch w Małopolsce ma istny raj!

Zimą można szusować na nartach, snowboardzie czy sankach. Do dyspozycji jest aż 150 km tras narciarskich i blisko 60 stacji i ośrodków narciarskich, a także kilkadziesiąt kilometrów tras do uprawiania narciarstwa biegowego. W lecie wachlarz aktywności poszerza się jeszcze bardziej. Wędrówki górskie po najpiękniejszych szlakach w Polsce, możliwość przejechania najbardziej widokowych tras rowerowych, turystyka wodna, piesza, a także sprawdzenie swoich sił we wspinaczce skałkowej. Każda forma ruchu jest tu możliwa, a widoki towarzyszące są najlepszym motywatorem!

Bliżej natury!

Małopolska oddycha naturą. Bycie w centrum przyrodniczego piękna pozwala doświadczać życia bardziej, mocniej, intensywniej. Aż 6 parków narodowych i 11 parków krajobrazowych dadzą Wam odetchnąć, zrelaksować się i chłonąć całą moc z natury. Zachwycające krajobrazy, najwyższe góry w Polsce, gęste lasy, doliny, królowa rzek – Wisła, górskie jeziora, a nawet pustynia – wszystko macie tutaj na wyciągnięcie ręki. Bogactwem regionu są także naturalne wody termalne, których walory możecie poczuć na własnej skórze – kilka kompleksów z basenami termalnymi uspokoją Was, wyciszą i poprawią nastrój. Symbioza z naturą – tego właśnie doświadczycie w Małopolsce.

Zdrowie najważniejsze!

Waszym noworocznym postanowieniem jest solidne zadbanie o zdrowie? W Małopolsce możecie to zrobić w pięknych okolicznościach przyrody, a nawet we... wnętrzu Ziemi. Uzdrowiska z wodami leczniczymi to prawdziwy skarb regionu. W nich nabierzecie sił i witalności, uzupełnicie minerały, które są tajemnym składnikiem najlepszego zdrowia, pójdziecie na relaksujące masaże i zabiegi, a także będziecie spacerować po przepięknych i klimatycznych miejscach, takich, o których czyta się w książkach.

A co pod Ziemią? Wyobraźcie sobie, że w Kopalni Soli w Wieliczce na głębokości 135 m znajduje się sanatorium, w którym z krystalicznego powietrza tworzy się aerozol wykorzystywany do leczenia alergii, astmy oskrzelowej i innych chorób układu oddechowego. Bochnia z to również miejsce, w którym w unikatowym mikroklimacie solnym, świetnym na górne drogi oddechowe można zaczerpnąć leczniczego oddechu.

To jak? Które postanowienie będzie realizowane jako pierwsze? Czekamy na Was przez cały 2024 i mamy nadzieję, że Małopolska będzie dla Was najlepszą inspiracją do zmian!

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets