Turystyczne Skarby Małopolski. Mamy ich mnóstwo, trzeba je tylko odkryć! Czekamy na Wasze zgłoszenia

Widok na góry. Po lewej logo Turystycznych Skarbów Małopolski.
Monety, płacidła, precjoza, broń… To one najczęściej kojarzą nam się ze skarbami, w dodatku takimi, które skryte są głęboko w ziemi. Czy więc skarbem mogą być malownicze szlaki wijące się wśród dorodnych jodeł, resztki murów świadczące o minionej świetności, eleganckie ścieżki rowerowe, dawne opowieści, urocze miejsca z wyjątkowym klimatem, czy ogrody sensoryczne? W Małopolsce nie tylko mogą, ale są! Zapraszamy do odkrywania Turystycznych Skarbów Małopolski.

Jak to uczynić? Wystarczy tylko na chwilę zejść z utartych ścieżek – tych fizycznych, ale i mentalnych – przystanąć, rozejrzeć się… Wtedy zaś naszym oczom ukażą się owe skarby. Kto w tym roku sięgnie po prestiżowy tytuł? O tym Państwo zdecydujecie, zgłaszając swoich faworytów do V edycji konkursu na najlepsze oferty i produkty turystyczne Małopolski. Udział w konkursie jest bezpłatny, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, np. w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” to 100 000 zł.

Nowe Turystyczne Skarby Małopolski

Gmina Zator, Energylandia, Główny Szlak Beskidzki, Międzynarodowy Festiwal Wina TUCHOVINIFEST w Tuchowie, AgroEKOturystyka „Jeżowa Woda" i „Jadłodajnia u Stasi”. Oto Turystyczne Skarby Małopolski 2022. Kto w tym roku zostanie uhonorowany tym wyjątkowym tytułem? O tym zadecydują Państwa zgłoszenia. 

Turystyczne Skarby Małopolski to konkurs dla tych wszystkich, których esencją życia jest odkrywanie, odwiedzanie, poznawanie i wędrowanie, ale także przyjmowanie, goszczenie, a nawet biesiadowanie. I to w miejscach nie do końca oczywistych, a niekiedy znajdujących się z dala od utartych ścieżek.

Trzy etapy do małopolskiego... skarbu

Odkrywanie małopolskich skarbów rozpoczęliśmy 26 lipca. Na Państwa propozycje będziemy czekać do 18 sierpnia. Co trzeba zrobić, aby poddać pod głosowanie swój skarb? Naprawdę niewiele. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową konkurs.visitmalopolska.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. To zajmie chwilę, a może uczynić wiele dobrego – dla turystów i branży turystycznej.

Ile kandydatur można zgłosić? W ramach jednej kategorii tylko jedną. Jednak kategorii jest sześć, więc w sumie możemy przedstawić pod głosowanie aż sześciu swoich faworytów.

Tylko w ten sposób możemy odnaleźć i nagrodzić tych wszystkich, którzy spełniają marzenia – swoje i swoich gości – oraz kładą podwaliny pod solidny fundament małopolskiej turystyki. Pragniemy również wskazać i zaprezentować te miejsca, które mogą być niezwykłą inspiracją i delikatną podpowiedzią dla innych. Mają też swój niezwykły klimat, unikatowe walory oraz potencjał, choć dopiero aspirują, by znaleźć się wśród małopolskich skarbów.

28 sierpnia rozpocznie się etap drugi, czyli internetowe głosowanie. I ono będzie prowadzone za pośrednictwem strony internetowej konkurs.visitmalopolska.pl Choć trwać będzie do 10 września, to jednak na naszą stronę internetową warto zaglądać codziennie, by wspierać swoich ulubieńców w walce o jak najwyższe lokaty. O tym kto zdobędzie przepustkę do etapu trzeciego, zarazem ostatniego, zdecyduje bowiem liczba głosów.

Trzeci etap, czyli ocena kandydatów przez Kapitułę i zatwierdzenie wyników konkursu, zakończy się najpóźniej do 13 września. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się najpóźniej do 28 września.

Konkurs Turystyczne Skarby Małopolski to nie tylko walka o prestiżowy tytuł, nagrody, ale także szansa na kampanię promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną.

Sześć kategorii, nieograniczona liczba kandydatów

Kategorii konkursowych, jak już wspomnieliśmy, jest sześć. Natomiast kandydatów do prestiżowych wyróżnień może być nieograniczona liczba – to zależy już tylko od Państwa wyborów. Jedno jest pewne – atrakcji w Małopolsce nie brakuje! Dla kogo zabije Wasze serce?

W ramach odkrywania Turystycznych Skarbów Małopolski poszukujemy:

miejsc z klimatem – w tej kategorii brane będą pod uwagę miejscowości oraz gminy o wybitnych walorach turystycznych, kulturowych, historycznych, przyrodniczych, oczywiście także gościnnych,

najciekawszych szlaków turystycznych – mogą to być ścieżki historyczne, kulturowe, pielgrzymkowe, przyrodnicze, piesze, rowerowe, samochodowe, wodne, jeździeckie, narciarskie,

⇒ miejsc, w których „dzieje się” – to wydarzenia i imprezy odbywające się cyklicznie na terenie Małopolski i cechujące się spójną tematyką i formą, np. święta tematyczne, festyny, koncerty, festiwale, rajdy turystyczne, spływy kajakowe, imprezy sportowe, imprezy kulturalne,

unikatowych atrakcji turystycznych – miejsc lub obiektów przyciągających turystów i wzbudzających ich zainteresowanie. Mogą to być zarówno jaskinie, zamki, ogrody, jak też parki rozrywki oraz parki wodne,

sielskich klimatów – pod uwagę brane będą np. miejsca noclegowe z „klimatem”, oferujące turystom wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku i codziennej pracy, oczywiście w otoczeniu przyrody. W grę wchodzą gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne, pensjonaty,

w gościnie – w tej kategorii będzie brana pod uwagę unikatowa oferta kulinarna, a więc specjały kuchni tradycyjnej przygotowywane na bazie produktów od lokalnych wytwórców. Ważna jest nie tylko estetyka miejsca, ale także jego aranżacja, forma serwowania potraw, a także profesjonalizm obsługi.

Zgłaszając poszczególne kandydatury trzeba jednak pamiętać, że muszą znajdować się na terenie województwa małopolskiego. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny. Jego organizatorem jest Województwo Małopolskie oraz Małopolska Organizacja Turystyczna.


Zapraszamy do odkrywania nowych Turystycznych Skarbów Małopolski!

Multimedia


Baner - wydarzenia.jpg

Powiązane treści