Back

Mały Wyścig oraz 21. Memoriał im. Henryka Łasaka w Suchej Beskidzkiej

Mały Wyścig oraz 21. Memoriał im. Henryka Łasaka w Suchej Beskidzkiej

Mały Wyścig oraz 21. Memoriał im. Henryka Łasaka w Suchej Beskidzkiej
Już za parę dni wielkie święto kolarskie w Suchej Beskidzkiej. 16 sierpnia na Stadionie Miejskim odbędzie się dla dzieci Mały Wyścig Kolarski, który tradycyjnie poprzedzi 21.«Memoriał Henryka Łasaka», czyli jeden z najtrudniejszych klasycznych wyścigów kolarski w Polsce, aktualnie posiadający kategorię 1.2. UCI Europe Tour (Międzynarodowej Unii Kolarskiej). Zapraszamy do gorącego kibicowania profesjonalistom, a dzieciaki do uczestnictwa.

Mały Wyścig „Memoriał Henryka Łasaka”
Wyścig dla dzieci i młodzieży rozgrywany w 12 kategoriach, z przedziałem wiekowym od 3 do 14 lat oraz podziałem na dziewczynki i chłopców. W tym roku nowością będzie też kategoria dla najmłodszych dzieci od lat 3, które wystartować mogą na rowerkach biegowych. Zapraszamy w piątek (16.08) na Stadion Miejski w Suchej Beskidzkiej. Start o godz. 16.00, zapisy w dniu wyścigu o godz. 15.30, więcej szczegółów na plakacie. Celem organizowanego już kolejny raz wyścigu jest popularyzowanie kolarstwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta oraz zagospodarowanie czasu wolnego.

Plakat Mały Wyścig Memoriał im. Henryka Łasaka w Suchej Beskidzkiej

 

21.«Memoriał Henryka Łasaka»
Międzynarodowy Wyścig Kolarski wystartuje w sobotę (17.08) w samo południe spod zamku w Suchej Beskidzkiej, żeby wjechać na rundy poprowadzone przy ulice tego miasteczka i   wyjedzie na pętlę poprowadzoną przez pobliskie miejscowości. Tegoroczne zawody będą rozgrywane na trasie o długości 174,2 km. Po przejechaniu rundy honorowej , start przy suskim zamku  i czterech okrążeń ulicami Suchej Beskidzkiej zawodnicy skierują się w stronę Zembrzyc. Dalej trasa wyścigu wiedzie przez Tarnawę Dolną, Krzeszów, Kuków i Stryszawę w kierunku mety w Suchej Beskidzkiej. Kolarze będą musieli pokonać pięć takich pętli.
 
Jest to jeden z najtrudniejszych klasyków w Polsce, z kilkoma podjazdami na każdym okrążeniu, w którym każdego roku ścigają się kolarze światowej klasy, zarówno utytułowani, reprezentujący różne państwa i renomowane ekipy, jak i młodzi zawodnicy, którzy mają w dorobku medale mistrzów świata i Europy. Pierwsza edycja miała miejsce w 1999 roku, a pierwszym zwycięzcą został Cezary Zamana, który nadal pozostaje najbardziej utytułowanym zawodnikiem tego wyścigu (3 zwycięstwa). Memoriał organizowany przez jest przez Spółkę z o.o. « Duo Circuli » i Urząd Miejski w Suchej Beskidzkiej przy współpracy z gminami Stryszawa i Zembrzyce oraz Powiatem Suskim. 

Henryk Łasak był najwybitniejszym trenerem w historii polskiego kolarstwa i twórcą jego potęgi w latach 60. i 70. Wyszkolił wiele gwiazd, m.in. Ryszarda Szurkowskiego, Stanisława Szozdę i Mieczysława Nowickiego.

Więcej informacji na sucha-beskidzka.pl

Mały Wyścig oraz 21. Memoriał im. Henryka Łasaka w Suchej Beskidzkiej