Back

TatraRoadRace oraz Gwiazda Południa - najtrudniejsze wyścigi dla amatorów w Małopolsce

TatraRoadRace oraz Gwiazda Południa - najtrudniejsze wyścigi dla amatorów w Małopolsce

TatraRoadRace oraz Gwiazda Południa
"Im ciężej tym lepiej"  tak w sumie można by skrócić dzisiejsze zapowiedzi dwóch imprez jakie odbędą się w tym tygodniu w Małopolsce. Na małopolskich drogach i ścieżkach powalczą bowiem kolarze amatorzy z takimi przewyższeniami:
  • 3240 metrów  w 1 dzień podczas najtrudniejszego wyścigu szosowego dla amatorów w Polsce, czyli Tatra Road Race 
  • 6700 metrów w 4 dni na etapowym maratonie MTB Gwiazda Południa: etapówka MTB w cieniu Babiej Góry

Na obie imprezy otwarte są jeszcze zapisy, więc jeśli czujecie odpowiednio duży zapas formy - gorąco polecamy. Jeżeli jednak duch rywalizacji jest Ci obcy, to i tak polecamy po prostu zajrzeć na strony obu wyścigów, ściągnąć sobie planowane trasy wyścigów i przejechać je po prostu kiedyś w swoim tempie, na spokojnie. Trasa tegorocznego Tatra Road Race poprowadzona jest m.in. są np. po tych nowych asfaltach wybudowanych w ramach rozwoju Szlaku Wokół Tatr (Dudkówka/Zoki), omijając przy okazji wiecznie zatłoczoną Gubałówkę. Bez presji na wyniki i owszem, nadal pozostaje solidna walka z przewyższeniami, ale na spokojnie można się wtedy pozachwycać widokami na Tatry i Orawę i pocieszyć z eleganckiej nawierzchni pod kołami.
tatraroadrace.com

 

W okolicę Babiej Góry zdecydowanie warto zaglądnąć dla tegorocznej Gwiazdy Południa, której planowane trasy wykorzystają m.in. część trasy jakie powstałych w ramach polsko-słowackiego projektu Babia Góra Trails / Babia Hora Trails oraz najlepsze szlaki w okolicach Stryszawy i Makowa Podhalańskiego. W weekend odbędą się również wyścig dla najmłodszych, a skrócony rozkład jazdy wygląda tak:

  • 11 lipca, Stryszawa, trasy w okolicach Jałowca i Mędralowej 
  • 12 lipca, Maków Podhalański, techniczna trasa z przewyższeniami 2000 m
  • 13 lipca, Maków Podhalański , czasówka pod Beskidzki Raj
  • 14 lipca, Stryszawa, finałowy etap Gwiazdy Południa i wspinaczka najtrudniejszym wariantem na Jałowiec

Dorzućcie do tego jeszcze zawody dla dzieci (sobota, niedziela), darmowy serwis rowerowy, regionalną kuchnię w miasteczku rowerowy oraz integrację przy góralskiej nucie i macie pomysł na MTB-weekend :-) Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

A jak jeszcze do tego na dokładkę zaserwujecie sobie tu jazdę po singletrack'ach pod Mosornym Groniem, to na spokojnie można się tu zaszyć z rowerem górskim na parę dni.

gory.zamanagroup.pl / babiagoratrails.com

Gwiazda Południa 2019 plakat