6 idealnych miejsc na randki w Krakowie. Tu serce zabije jeszcze mocniej!

Kobietę i mężczyznę, trzymających się za ręce, spacerujących po ulicy. Po lewej i prawej zabudowania.
Zastanawiacie się, gdzie w Krakowie można zabrać swoją drugą połówkę na randkę? Jakie miejsca sprawią, że serce wybranki lub wybranka zabije jeszcze mocniej? Podrzucamy Wam najlepsze pomysły na romantyczne wyjścia, które pozwolą Wam celebrować miłość w najbardziej romantycznych okolicznościach! Zboczymy trochę z utartych szlaków i pójdziemy tam, gdzie możecie się zaskoczyć! Łapcie więc kilka naszych inspiracji i niech Wasza miłość mieni się w krakowskich promieniach słońca!

Rejs statkiem do Tyńca – popłyńcie po ciszę i spokój

Rejs z Krakowa do Tyńca to 4 godzinna wycieczka, podczas której zobaczycie Kraków i jego okolice z zupełnie innej perspektywy. Widokowy rejs zakończycie u stóp Wzgórza Klasztornego, na szczycie którego wznosi się najstarsze polskie opactwo benedyktynów. Rozkoszujcie się ciszą między murami klasztoru, będącego ucztą dla wielbicieli architektury. Klasztor to przekrój każdej z epok – od romańskich fundamentów, aż po barokowe wnętrza. Możecie umówić się na zwiedzanie klasztoru i z poszanowaniem miejsca kultu religijnego podpatrzeć zwykłe życie mnichów, którzy osiedli tu ponad tysiąc lat temu. A może warsztaty introligatorskie własnoręcznego szycia zeszytów lub zdobienie toreb ornamentami pochodzącymi z romańskich czasów Tyńca? Taka randka na pewno na długo pozostanie Wam w pamięci!

Piknik na Skałkach Twardowskiego – idźcie na randkę z widokiem

Czy istnieje coś przyjemniejszego, niż romantyczne widoki, miękki koc, jedzenie i bliskość ukochanej osoby? Jeśli też uważacie, że to najlepszy pomysł na wspólne chwile, to mamy dla Was najlepsze do tego miejsce! Piknik na Skałkach Twardowskiego – zapamiętajcie ten pomysł i zrealizujcie! Podobno wśród okolicznych urwisk, sam mistrz Twardowski prowadził szkołę magii i czarnoksięstwa zatem nie znajdziecie równie magicznego miejsca w Krakowie! Tuż obok mieni się turkusem woda w dawnym wyrobisku, a okoliczne lasy są ostoją wielu rzadkich gatunków ptaków. Mimo, że to jeden z ulubionych punktów rekreacji mieszkańców Krakowa, wciąż znajdziecie tu miejsca pełne dzikości i spektakularnych widoków na Stare Miasto. Zaplanujcie tu wspólne śniadanie lub piknik – to będzie Wasz najlepszy posiłek razem, gwarantujemy!

Wschód słońca na Kopcu Krakusa – sprawdźcie czy legenda jest prawdziwa?

Podobno raz w roku, 21 czerwca na najpiękniejszym punkcie widokowym krakowskiego Podgórza, czyli na Kopcu Krakusa, można sprawdzić, czy słynna legenda o słońcu i dwóch kopcach jako celtyckich znakach solarnych to prawda. My zachęcamy, aby sprawdzić, oczywiście ze swoją drugą połówką, jak pięknie i magicznie wygląda Kraków, kiedy budzi się do życia, a miękkie światło poranka rozlewa się po jego dachach i ulicach. Lato to idealny czas na obserwacje wschodów słońca! Po tym baśniowym spektaklu zapuście się w ciasne zaułki Podgórza, w których znajdziecie przytulne kawiarenki w sam raz na poranną kawę i pyszne śniadanie. Czyż nie jest to idealny przepis na poranek z ukochaną osobą?

Kolorowe schody na Podgórzu – znajdźcie swój ulubiony cytat

Krakowskie Podgórze skrywa jeszcze jedno miejsce, które nie tylko jest idealną propozycją na romantyczny spacer, ale również na randkę z zabawą słowną w tle! Wąska uliczka Tatrzańska to 55 schodów, które pokonuje się z ogromną przyjemnością. Pomalowane na wszystkie kolory tęczy zawierają cytaty i myśli największych pisarzy, artystów oraz myślicieli naszego świata. Znajdziecie tu słowa Mahatmy Gandhiego, Stanisława Lema, Wisławy Szymborskiej czy Woody Allena. Dla entuzjastów tropienia ciekawostek poza wszelkimi szlakami, to idealne miejsce. Potem możecie kontynuować swój romantyczny spacer do leżącego tuż obok, niedawno odnowionego parku Bednarskiego, w którym poleżcie i pogapcie się razem w niebo, albo policzcie chmury. W końcu to randka, a na randce robi się rzeczy nieszablonowe!

Ogród Botaniczny UJ – odpocznijcie wśród zieleni

Randka w najstarszym ogrodzie botanicznym w Polsce? A czemu nie! Działające od 1783 roku muzeum flory świata, to wprost idealne miejsce do tego, aby spędzić czas wśród cudnych zapachów i oszałamiających kolorów, a do tego zgłębić wiedzę o fascynujących roślinach naszej planety. Można tu spędzić bardzo przyjemnie przedpołudnie, snując się między jedną szklarnią, a drugą, przysiadając na ławeczkach, podpatrując pracę pszczół, wdychając zapachy unoszące się w powietrzu, albo zwyczajnie patrzeć na wszechobecną zieleń, która ukoi nie tylko Wasze ciała, ale i dusze. A może chcecie zaskoczyć swoją drugą połówkę niecodziennym prezentem i zrobić sobie wspólną sesję fotograficzną jakiej nikt inny nie ma? Lub wybrać się na któryś z letnich koncertów? W Ogrodzie Botanicznym UJ wszystko to jest możliwe!

Podziemia Krakowa – randkujcie z odrobiną dreszczyku

Jeśli szukacie totalnie niestandardowego sposobu na spędzenie wspólnych chwil, a do tego chcecie uciec z rozgrzanych letnim słońcem ulic Krakowa, mamy dla Was coś naprawdę niesamowitego! Wybierzcie się na wspólne zwiedzanie podziemnych schronów i tuneli! Pod dzielnicą Nowa Huta wije się ich gęsta sieć... Trasy udostępnione do zwiedzania wiodą m.in. pod szpitalem im. Żeromskiego, pod muzeum w Nowej Hucie, a także pod Kombinatem czyli słynną Hutą im. Sendzimira. Nie straszne Wam ciemności i lekko niepokojące klimaty? To zejdźcie pod ziemię i sprawdźcie na własne oczy, jak wygląda Kraków w ciemnej, trochę brudnej i bardzo interesującej odsłonie.

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets